بازار فارکس یا بازار ارز بین المللی، بزرگترین و فعال ترین بازار مالی در جهان است. گردش مالی روزانه آن بیش از 5 تریلیون دلار است که بیشتر از مجموع کل بازارهای سهام ایالات متحده است. تحلیلگران مالی و کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کنند که بازار ارز به دلیل جهانی شدن و رواج اشتغال از راه دور ، به طور تصاعدی رشد کند. در این شرایط، دامنه کارگزاری آنلاین در مقایسه با شرکت های معمولی که به راحتی با نوسانات و بحران های اقتصادی اجتناب ناپذیر از تعادل خارج می شوند، کاملا رو به افزایش به نظر می رسد. با این حال، با وجود همه اینها، راه اندازی یک تجارت کارگزاری آنلاین (بروکر) شامل چالش های مهمی است که اگر سطح آمادگی کافی نباشد، می تواند در شروع فعالیت مشکل ساز باشد.

در اینجا ما به شما به صورت قدم به قدم و گام به گام آموزش میدهیم که چطور یک بروکر فارکس را تاسیس کنید. همچنین شما میتوانید با ارسال ایمیل به ما Info@irbrokerinfo.com و ثبت درخواست راه اندازی بروکر فارکس از مشاوره و همکاری ما در جهت تاسیس بروکر استفاده کنید.

در مقاله ی زیر محل فیزیکی دفتر شرکت را قبرس در نظر میگیریم، در صورتی که دفتر فیزیکی شرکت شما کشور های دیگر باشد باید این فعالیت در آن کشور قانونی باشد. از مشاوره ما میتوانید در این زمینه بهره مند شوید.

مراحل اولیه ی اجرا و ثبت قانونی بروکر

 1. ثبت شرکت از نوع Offshore در امارات یا سنت وینسنت به صورت غیر حضوری
 2. ثبت شرکت Main برای استقرار اصلی مجموعه در قبرس
 3. اتصال به LP تامین کننده نقدینگی مارکت
 4. عقد قرارداد با ارائه دهنده ی CRM
 5. عقد قرار داد با پلتفرم های معاملاتی مانند کمپانی متاکوتس که باید به صورت وایت لیبل با این کمپانی وارد قرارداد شد.
 6. اتصال انواع درگاه پرداخت به پنل کاربری و تست و کانفیگ برای واریز و برداشت هایی که به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.
 7. برندینگ، ایجاد UI و UX در وبسایت و همچنین لایسنس گیری و کپی رایتینگ مقالات.
 8. کد نویسی و تست Back end وبسایت.

برای مشاوره در خصوص تاسیس بروکر در واتس اپ به شماره زیر پیام ارسال کنید

00905342144819

ثبت شرکت از نوع Offshore در امارات متحده عربی

فواید ثبت شرکت در امارات

 • در این کشور قوانین کنترلی یا کنترل ارز برای شرکت های خارجی وجود ندارد
 • زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت تقریباً 2 تا 7 روز است
 • روش ثبت نام آسان و ساده
 • شرکت های مناطق آزاد و شرکت های مناطق غیر آزاد در امارات مالیات بر درآمد نمی پردازند
 • سود سهام و سود سرمایه دریافتی مشمول مالیات نیستند
 • عدم مشکل ثبت شرکت برای سهامداران با هویت ایرانی

معایب

 • در صورت ثبت شرکت در کشور امارات ، بروکر حق فعالیت با کاربرانی که در این کشور زندگی میکنند را ندارد. (در صورتی که تارگت شما مشتریان امارات باشد این یک عیب محسوب میشود.)

الزامات و مدارک و مراحل

 • نام شرکت
 • تفاهم نامه و اساسنامه M&AA سند تاسیس شرکت باید به زبان انگلیسی تنظیم و به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.
 • آدرس اداره ثبت
 • نوع فعالیت شرکت
 • سرمایه سهام شرکت
 • نام کامل، تابعیت و آدرس همه سهامداران
 • نام کامل، تابعیت و آدرس همه مدیران

ثبت شرکت از نوع Offshore در سنت وینسنت

 فواید ثبت شرکت درسنت وینسنت

 • در این کشور قوانین کنترلی یا کنترل ارز برای شرکت های خارجی وجود ندارد
 • زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت تقریباً 2 تا 7 روز است
 • روش ثبت نام آسان و ساده
 • معافیت از بازرسی های الزام آور حسابرسی، حسابداری و ارائه صورت های مالی
 • سود سهام و سود سرمایه دریافتی مشمول مالیات نیستند
 • عدم مشکل ثبت شرکت برای سهامداران با هویت ایرانی

معایب

 • شرکت هایی که در این محدوده ثبت میشوند در مقابل با شرکت های ثبت شده در امارات از محبوبیت کمتری نزد مشتریان برخوردار هستند که البته راه کارهایی برای جبران اعتبار نزد مشتریان وجود دارد.

الزامات و مدارک و مراحل

 • نام شرکت
 • نوع شرکت LLC الزامی می باشد
 • آدرس اداره ثبت
 • نوع فعالیت شرکت
 • سرمایه سهام شرکت
 • نام کامل، تابعیت و آدرس همه سهامداران
 • نام کامل، تابعیت و آدرس همه مدیران

  برای مشاوره در خصوص تاسیس بروکر در واتس اپ به شماره زیر پیام ارسال کنید
  00905342144819

تامین کننده نقدینگی بروکرها (LP)

برای اتصال معامله گران و مشتریان بروکر ملزم هستیم که معاملات درخواستی را توسط یک LP انجام دهیم.

LP های مختلفی در دنیا وجود دارند که نقدینگی مارکت های مختلف را فراهم میکنند.

محدودیت هایی برای انتخاب LP و شرکت های ارائه دهنده این خدمات برای ما وجود دارد زیرا به دلیل تحریم ها هر شرکتی با سهامداران ایرانی همکاری نمیکند.

چندین شرکت معتبر در این زمینه شناسایی شده و با مشاوران و مدیران آنها مذاکرات برای عقد قرارداد با سهامداران ایرانی صورت گرفته.

CRM و اتصال معاملات به دو منبع مالی متفاوت

یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های بروکر این بخش است.

بخشی که تمامی فعالیت های مشتریان نظارت دقیق و لحظه ای میشود. کلیه ی تراکنش های مالی، سود ها، زیان ها و ... در این بخش مشخص، مانیتورینگ و آنالیز میشود. در هر بروکر قلب تپنده ی مجموعه در این بخش خلاصه میشود. مدیریت دقیق CRM مساوی است با سوددهی و بازدهی بالاتر بروکر.

برای درک بهتر این موضوع در اسلاید بعد توضیحات ارائه شده.

بروکر برای اتصال معامله گران به بازار دارای دو منبع مالی میباشد.

فرض کنید معامله گر درخواست خرید یورو در مقابل دلار را در یک قیمت خاص دارد و بروکر موظف است در کسری از ثانیه این درخواست را به مارکت منتقل کند.

در ابتدا بروکر نسبت به تاریخچه ی معاملات آن معامله گر تصمیم میگیرد که این معامله را به استخر دارایی خود منتقل کند یا به اقیانوس دارایی LP متصل کند.

در اینجا اگر مدیریت CRM تصمیم بگیرد که این معامله به اقیانوس دارایی LP متصل شود سرمایه ی بروکر در ریسک نبوده و در صورت زیان معامله گر ، مبلغ ضرر شده به حساب LP واریز میشود و در صورت سود، مبلغ سود شده از LP به معامله گر منتقل میشود.

اما در صورتی که این معامله به استخر دارایی بروکر متصل شود در صورت زیان معامله گر ، مبلغ ضرر شده به حساب بروکر واریز میشود و در صورت سود معامله گر ، مبلغ سود شده از استخر دارایی بروکر به حساب معامله گر واریز میشود.

برای مشاوره در خصوص تاسیس بروکر در واتس اپ به شماره زیر پیام ارسال کنید
00905342144819

پلتفرم ها و نرم افزار ها

برای انجام معاملات در بروکر نیازمند عقد قرارداد با شرکت های ارائه دهنده ی نرم افزار ها و پلتفرم های مخصوص این حوزه هستیم.

یکی از شرکت های معروف در این امر شرکت MetaQuotes میباشد که فقط دو پلتفرم معاملاتی پر طرفدار  MT5/4را در اختیار بروکر قرار میدهد. این پلتفرم معاملاتی برای بازار Forex یا جامعه ی عظیمی از معامله گران و توسعه دهندگان است.مشتریان میتوانند با هر دستگاهی از جمله برنامه دستکتاپ یا ترمینال وب یا برنامه های تلفن همراه معاملات خود را انجام دهند.

برای ایجاد برتری و ایجاد تنوع پلتفرم معاملاتی ما نسبت به سایر رقبا نیازمند اضافه کردن یک پلتفرم تحت وب و اپلیکیشن موبایل انحصاری در گوگل پلی و اپل استور هستیم.

در همین راستا چندین جلسه با مدیران استارتاپ های ارائه دهنده ی این خدمات برگزار شده و برای انجام این امر انتخاب شده اند.

ایجاد موقعیت سرمایه گذاری در بروکر

ابزاری که امکان راه اندازی حساب های معاملات کپی ، PAMM یا MAM در بروکر را مهیا میسازد و برای افرادی که نمیخواهند به تنهایی معامله کنند را موقعیت های سرمایه گزاری ارائه میدهد.

ما برای معامله گران سود آور فرصتی را محیا میکنیم تا به یک ارائه دهنده ی سیگنال تبدیل شوند و موفقیت خود را مقیاس بندی کنند تا نه تنها درآمد معاملات خودشان را کسب کنند بلکه از تمام مشترکان و دنبال کننده گان خود نیز به صورت درصدی کسب درآمد داشته باشند.

پرداخت‌های بانکی و کریپتوکارنسی

نیازی به بازکردن حساب بانکی نیست. به مشتریان خود اجازه واریز و برداشت به کریپتوکارنسی میدهیم.

در بسیاری از موارد، این می‌تواند برای مشتریان، ارزان‌ترین و ساده‌ترین روش انتقال پول به ما باشد.

این روش پرداخت برای کارگزاری‌ها در حوزه‌های قضایی فرامرزی ضروری است.

یک مزیت بزرگ دیگر برای کارگزاری این است که می‌تواند از کلاهبرداری و برگشت هزینه جلوگیری کنید.

ما گزینه های مختلفی برای پرداخت امن ارائه می دهیم. انتقال وجه به USD، EUR، و GBP از طریق SWIFT، SEPA  و پرداخت های سریع تر به همراه تسویه حساب در Cryptos وStablecoins  عمده در دسترس است.

وبسایت

یک وبسایت، ویترین یک شرکت برای مشتریانش و مهم‌ترین ابزار بازاریابی است از همین رو برای راه اندازی یک وبسایت قوی برای بروکر که در حوزه ی مالی فعالیت میکنید باید با برنامه نویسان قوی وارد عمل شد.

چندین شرکت خارجی که در این حوزه فعالیت میکنند و با کیفیت ترین UI و تولید محتوا را انجام میدهند بررسی شده و آمده فعالیت با ما هستند.

لازم به ذکر هست که به علت ادغام وبسایت اصلی به پنل کاربری در انتخاب شرکت های خدمات طراحی وبسایت دچار محدودیت هستیم و باید با شرکت هایی که در این فیلد کاری تجربه کافی دارند فعالیت کنیم.

در بخش Fron End باید از متخصصان زبان های برنامه نویسی PHP, Python , JavaScript استفاده کرد.

همچنین در بخش Back End به علت حساسیت بالا در محاسبات مالی باید از متخصصان با تجربه در این حوزه استفاده کرد که چندین شرکت مد نظر قرار گرفته شده.

پایان بخش موارد اولیه ثبت و راه اندازی بروکر

تا به اینجا ما بخش های مختلف راه اندازی ابتدایی و موارد حقوقی را به صورت سطحی بررسی کردیم و در ادامه به مواردی که بعد از راه اندازی بروکر و استارت کار نیاز هست میپردازیم.

 جریان های درآمد و ساختار هزینه ها (1)

توزیع متوسط منابع درآمد در برنامه مالی بروکر به دو بخش تقسیم میشود، ثابت و متغیر

در این بخش به جریان درآمدهای ثابت بروکر میپردازیم، لازم به ذکر است در صورتی که معاملات به طور مستقیم به دستور

 CRMبه A-Book متصل شوند به صورت ذیل میباشد.


 • 45% درآمد حاصل از کمیسون به ازای هر لات معاملاتی میباشد ، مثال برای حساب معاملاتی عادی ECN : 1 لات =  3 الی 4 دلار
 • 45% درآمد حاصل از اسپرد بستگی به نماد معاملاتی دارد که نسبت به نوع حساب معاملاتی تعیین میشود. مثال در حساب استاندارد اسپرد بین 1 الی 5 پیپ متغیر میباشد.
 • 10% نرخ بهره شبانه نسبت به نوع حساب معاملاتی و ثبت نام کاربر از کشور های اسلامی یا غیر اسلامی تعیین میشود که بسته به نوع نماد معاملاتی متغیر است و در صورت باز بودن معاملات از روز قبل به روز بعد دریافت خواهد شد.

جریان های درآمد و ساختار هزینه ها (2)

به طور کلی بخش بسزایی از درآمد بروکر در این قسمت که توسط Dealing Room کنترل میشود به دست می آید که مقدار آن قابل محاسبه دقیق نیست.

در صورتی که به دستور بخش Dealing Room معاملات به B-Book متصل شوند سود و زیان معامله گر به دارایی خود بروکر متصل میشود. این بدان معناست که در صورت ضرر ده بودن کاربر ، کل مبلغ ضرر شده به حساب بروکر واریز میشود. با توجه به اینکه در این بازار 95 درصد افراد بنا به دلایل مختلف از جمله کنترل روی احساسات و  یا ضعف معاملاتی و ... در طی مدت زمان های مختلف ضرر میکنند ، میتواند سود هنگفتی برای بروکر به ارمغان بیاورد.

در ادامه بخش کوچکی از درآمد های یکی از بروکر های فعال را بررسی میکنیم.

جریان های درآمد و ساختار هزینه ها (3)

بروکر Exness که در سال 2010 فعالیت خود را با دو رگوله ی قبرس و سنت وینسنت آغاز کرد. درآمد 6 ماهه نخست این بروکر را در زمان راه اندازی به صورت تخمینی بررسی میکنیم :

با توجه به اینکه در سال 2010 بخش مارکتینگ بروکر نسبت به زمان حال قدرت مانور تبلیغاتی نداشته اند و فارکس نسبت به امروز شناخته شده نبود طبق این نمودار روند رشد 6 ماهه نخست بدین شکل بوده :

حجم معاملاتی در شش ماه نخست معادل 29.4 بیلیون دلار که برابر است با 294،000 لات معاملاتی

294,000 لات × 3 دلار = 882,000 دلار درآمد ثابت

*محاسبات انجام شده با کمترین میزان سود معادل 3 دلار میباشد

*به دلیل نا معلوم بودن میزان سود انفجاری بخش B-Book از میزان سود درآمد غیر ثابت صحبت نمیکنیم.

در ادامه به درآمد 6 ماه اول سال 2015 که 5 سال پس از تاسیس بروکر میباشد

در شش ماه نخست سال 2015 (پنج سال پس از تاسیس) درآمد ثابت بدین صورت میباشد :

12,095,000 لات × 3 دلار = 36,285,000 دلار درآمد ثابت

در شش ماه نخست سال 2021 (یازده سال پس از تاسیس) درآمد ثابت بدین صورت میباشد :

47,088,000 لات × 3 دلار = 141,264,000 دلار درآمد ثابت

منبع این اطلاعت لینک زیر میباشد : https://www.exness.com/financial-reports/

در نگاه اول درآمدهای بروکر باور پذیر نیست اما باید توجه کرد که بروکری که مثال زده شد کلیه اصول مارکتینگ و موارد درون سازمانی را به خوبی رعایت و کلیه ی رگوله های معتبر را طی زمان اخذ کرده.همچنین باید یادآور شد که با رشد مشتری هزینه ها هم افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر بروکر به این مقطع از درآمد برسد خود میتواند به عنوان یک LP در مارکت فعالیت کند و از آن جهت هم برای مجموعه درآمد زایی کند که این مستلزم یک مدیریت دقیق و کار تیمی منظم با رعایت کلیه موارد مهم مارکتینگ میباشد.

تا به اینجای کار در رابطه با جریان های درآمد بروکر صحبت کردیم حال به ساختار هزینه های اولیه برای شروع و ماهانه برای ادامه فعالیت میپردازیم.

برای مشاوره در خصوص تاسیس بروکر در واتس اپ به شماره زیر پیام ارسال کنید
00905342144819

هزینه های اولیه راه اندازی

هزینه ثبت شرکت به صورت غیر حضوری : بین 5،000 الی 10،000 یورور میباشد.

اجاره دفتر در کشور قبرس به عنوان محل فعالیت بروکر (محل استفرار) : برای راه اندازی با ساختار استاندارد به دفتری با متراژ +200 متر نیازمندیم که هزینه ی اجاره ی آن بالغ بر +2,500 دلار در ماه میباشد.

برای اتصال به نقدینگی بازار یا همان A-Book نیازمند تزریق مبلغ اولیه به حساب LP میباشیم که حداقل 20,000 دلار باید به عنوان دارایی به LP واریز کنیم، لازم به ذکر است این مبلغ دارایی خود بروکر است و صرفا برای انجام معاملات از آن استفاده میشود که در هر زمان قابل برداشت است.

داشبور معاملاتی تریدر هزینه ی برپایی ندارد اما هزینه ماهانه حدود 2500 دلار الی 3000 دلار میباشد.(در صورت پرداخت این مبلغ به صورت یکجا برای یک سال میتوانیم از شرکت ارائه دهنده تخفیف بگیریم)

*کلیه هزینه های اعلام شده به صورت حدودی بوده و در زمان عقد قرارداد با شرکت های طرف قرارداد قیمت دقیق مشخص خواهد شد.

پنل تریدر ( پلتفرمی غیر از متاتریدر 4 و 5 ): هزینه ی برپایی 25000 دلار و ماهانه 4000 دلار میباشد.

هزینه دریافت لایسنس متاتریدر 4 : 4000 دلار در ماه

هزینه دریافت لایسنس متاتریدر 5: 3000 دلار در ماه

پلتفرم اتصال چندگانه LP : هزینه ی برپایی 2000 و هزینه ی ماهانه 2500 دلار همچنین در صورت استفاده از چندین LP به صورت همزمان ، ارائه دهنده ی این پلتفرم 0.01% از حجم معاملات را اخذ میکند.

پنل کپی تریدینگ : هزینه ی برپایی 2500 دلار و هزینه ی ماهانه 2000 دلار میباشد.

پلتفرم محاسبه IB پیشرفته : ماهانه 1000 دلار

هزینه ماهانه CRM : 2000 دلار

هزینه ی هاستینگ : ماهانه 2000 دلار

خدمات درگاه پرداخت بانکی (غیر از رمز ارز) : 1500 دلار به صورت یک بار پرداخت میباشد (در این بخش در صورت پذیرش رمز ارز شرکت ارائه دهنده ی خدمات مبلغ ناچیزی را به عنوان هزینه های تراکنش رمز ارز به صورت درصدی دریافت میکند.

خدمات حقوقی و قوانین وبسایت 3500 یورو و از دومین سال تمدید سالانه 2500 یورو

هزینه ی تجهیز دفتر بروکر به صورت حدودی 150,000 الی 200,000  دلار.

هزینه استقرار و نیروی کار متخصص در سمت های حساس مالی و فنی بروکر: نسبت به حساسیت این بخش نیروی کار مربوطه با هزینه های اسکان در ترکیه و هزینه های جاری روزانه روبرو است که این مبلغ به صورت نامشخص میباشد و به صورت جداگانه با نیروی کار مربوطه قابل مذاکره میباشد.

هزینه ی حقوق کلیه کارمندان (حسابداری، وکلا) : حداقل 15,000 دلار در ماه

هزینه های جاری دفتر طی ماه : 2,000 دلار

هزینه های مارکتینگ برای یکسال حداقل : 500,000 دلار

مالیات به صورت درصدی نسبت به احراز سود کسب شده که توسط بروکر به دولت ترکیه اعلام میشود حدود 15 درصد بر درآمد میباشد.

اخذ رگولاتوری از سنت وینسنت یا موریس بین 20,000 الی 40,000 دلار به صورت یکبار پرداخت میباشد.( این رگولاتوری برای شروع پروژه میباشد و با گذشت زمان حدود 2 سال رگولاتوری باید ارتقا پیدا کند که نیازمند صرف هزینه ی 1,000,000 الی 1,500,000 دلار به صورت یکبار پرداخت میباشد)

لازم به ذکر است مبلغ 750,000 دلار برای رگوله قبرس میباشد که 1,250,000 دلار به صورت وجه تضمین نزد رگولاتوری به امانت میباشد.

تمامی قیمت های ارائه شده در ایده آل ترین حالت ممکن یک بروکر فارکس که استاندارد ترین حالت عنوان شده.

پس از راه اندازی بروکر چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

صفحه نمایش
اقدامات مشتری
اقدامات بروکر
فرصت ها
لینک های ارجاع
تبلیغاتی را می بیند و به بازارهای مالی علاقه مند می‌شود. این فرصت خوبی است که می‌توانید از پس انداز خود کسب درآمد کنید، ثروتمند شوید و از نظر دوستانتان هوشمند به نظر برسید.

شروع تبلیغات مجدد و پیگیری ارجاع ها از طریق تلفن و ایمیل ها
در این مرحله کار خیلی زیادی هم نمی توان انجام داد. هدف اصلی، ثبت نام مشتری است.
از ابزارهایی استفاده میکنیم که تبدیل را افزایش می‌دهد و اولین قدم برای تماس با مشتری را ساده می‌کند.
کاربر ثبت نام شده

KYC را پشت سر گذاشته، یک حساب جدید باز می‌کند و اولین واریز را انجام می‌دهد. او می داند قدم بعدی او چیست یعنی تبدیل شدن به یک سرمایه گذار یا معامله‌گر، انگیزه اولیه او برای بازکردن یک حساب یا واریز است.

اگر او نتوانست KYC یا فرآیند واریز را کامل کند، با کاربر ثبت شده چت میکنیم و یا حتی بهتر، با او تماس بگیریم. او اکنون تنها چند قدم تا واریز و سپرده گذاری فاصله دارد، پس او را از دست نخواهیم داد.

به تمام مشتریان ثبت نام شده که فعال نیستند، ایمیل های خودکار ارسال میکنیم. 1 یا 2 مدیر فروش را برای کار با چنین مشتریانی استخدام میکنیم.

معامله‌گر فعال

مشتری وارد پلتفرم معاملاتی شده و آماده ی معامله کردن میشود. او در تلاش است تا یک استراتژی معاملاتی ایجاد کرده و آن را دنبال کند.

از طریق ایمیل، ارسال پست های وبلاگ یا صفحات مجازی ارائه پیشنهادات جدید مانند VPS رایگان، برنامه‌های پاداش برای کمیسیون ها یا رقابت‌های بزرگ برای مشتریان فعال، با روحیات و تفکر یک مشتری ارتباط برقرار میکنیم.
همه معامله‌گران 2 مسیر دارند: یک، معامله گر حرفه ای باشند یا شروع به سرمایه‌گذاری کنند. بنابراین کارگزار باید فعالیت هر مشتری را مانیتورینگ کند. اگر او 2 ماه متوالی سود کسب کند، می‌توان به او شانس تبدیل شدن به مدیر پول یا ارائه‌دهنده سیگنال و کسب درآمد بیشتر از هزینه ها را ارائه داد. اگر نتواند سود کسب کند، می‌تواند سرمایه گذار شود و یا دوره های آموزشی معاملاتی ساخته شده در بروکر را دنبال کند.

مرحله Active Trader را نه به عنوان یک هدف بلکه به عنوان وضعیت موقت فعالیت مشتری در نظر میگیریم و با ارائه محصولات مناسب تر از طریق بازاریابی محتوا یا تماس‌های تلفنی و ایمیل مستقیم، به او کمک میکنیم تا پیشرفت کند.

سرمایه گذار فعال

او به او به بخش کپی تریدینگ می رود و آمار معامله گران دیگر را بررسی می‌کند. اگر از آنها خوشش بیاید، یک حساب باز می‌کند و یک یا چند معامله گر را دنبال می‌کند.
هنگامی که شروع به دنبال‌کردن آن‌ها کرد، می‌تواند به راحتی عملکرد آنها را کنترل کند. سرمایه گذار میتواند یک حد ریسک را روی سرمایه ی خود تعیین کند.

هر مشتری می‌تواند به طور همزمان هم معامله‌گر و هم سرمایه گذار باشد. این وضعیت می‌تواند تا زمانی که معامله گر راحت باشد ادامه یابد. کارگزار باید فرصت تبدیل شدن به یک سرمایه گذار را از طریق وبلاگ ها، فیلم های یوتیوب و ایمیل، به اطلاع آن دسته از مشتریانی که قادر به کسب درآمد نیستند ویا همه کاربران ثبت شده ای که حساب تجاری باز نکرده اند، برساند.
یک معامله‌گر ناراحت که قادر به سودآوری نیست را به یک سرمایه گذار فعال و شاد تبدیل میکنیم. فقط با او تماس میگیریم یا برای او ایمیل میدهیم.
دائما از طریق ایمیل و وبلاگ، نظرات ارائه‌دهندگان سیگنال را بررسی میکنیم تا مشتریان از وجود معامله‌گران خوب مطلع شوند.

غیرفعال

گاهی اوقات مشتریان معامله یا سرمایه‌گذاری را متوقف می‌کنند. بعضی از افراد هرگز به یک معامله‌گر/سرمایه گذار فعال تبدیل نمی‌شوند. آن‌ها فقط ثبت نام می‌کنند و حتی واریز انجام می دهند اما هرگز معامله نمی کنند. هر کدام از آن‌ها سابقه خاص خود را دارند، اما ما هنوز هم باید با آن‌ها کار کنیم و آن‌ها به مشتریان فعال تبدیل کنیم. این بسیار ارزان تر از تلاش برای جذب مشتریان جدید است.

تماس‌ها و ایمیل ها : یک بار در ماه یا در طول حرکات بزرگ بازار برای او ایمیل ارسال میکنیم و با مشتری تماس میگیریم تا محصولی که هرگز استفاده نکرده است را پیشنهاد دهیم. همچنین میتوانیم در مورد آخرین تغییرات بعد از کسب مجوز وی در پلتفرم معاملاتی به او اطلاع دهیم. البته، میتوانیم به انتشار محتوای جدید در تمام کانال های رسانه های اجتماعی ادامه دهیم.
برای تاثیر پذیری بیشتر معامله گر و تشویق به انجام معامله ، اجرای دوره های آموزشی از جمله معامله گری/سرمایه گذاری و یا برگزاری وبینار های مختلف الزامی است.

اگر مشتری هنوز از نمونه های قدیمی مانند بررسی تحلیل در سایت های دیگر استفاده می‌کند، با ارائه محصولات جدید، مشتری را دوباره فعال میکنیم. به عنوان مثال، به جای معامله شخصی از ربات استفاده کنید یا به جای انجام معاملات انفرادی با استفاده از ربات، یک ارائه دهنده ی سیگنال شوید. شاید او بتواند مشترک سیگنال‌های MQL شود.
در صورت امکان با او تماس میگیریم، در غیر این صورت، برای او ایمیل میزنیم. فعال سازی مجدد مشتری ارزان‌ترین راه برای رشد مبنای مشتری است.

11 مرحله ایجاد یک کارگزاری

راه‌اندازی یک شرکت کارگزاری به 11 مرحله تقسیم می‌شود که معمولاً از 4 تا 8 هفته طول می کشد. این کار با ثبت شرکت و یک وبسایت شروع می‌شود و با تنظیمات IT پایان می رسد.

11 مرحله ایجاد یک کارگزاری

دپارتمان های بروکر به شرح ذیل میباشد:

تعاریف سمت های شغلی و شرح وظایف

هیئت مدیره :

اعضای هیئت مدیره بروکر، امانتداران و موسسانی هستند که با اتخاذ سیاست های مدیریت مالی، نظارت اخلاقی و قانونی مناسب با اطمینان از وجود منابع کافی نظیر بودجه بندی های بروکر ، تجهیزات فنی و نیروی انسانی در بروکر برای پیشبرد اهدافشان، بروکر را به سمت آینده ای پایدار هدایت میکنند.

یکی از مهمترین وظایف هیئت مدیره، استخدام و تعیین حقوق مدیر اجرایی و انتخاب مدیر عامل خوب و مستعد برای انجام امور مدیریتی روزانه بروکر است. اعضای هیئت مدیره به سایر افراد شرکت نظارت میکنند، بینش و آینده نگری در راستای اهداف بروکر را به تک تک افراد مجموعه آموزش میدهند.

مدیر عامل :

از وظایف کلی مدیر عامل میتوان به خلق ، برنامه ریزی، پیاده سازی و یک پارچه کردن مسیر های راهبردی بروکر اشاره کرد. یعنی در حیطه ی وظایف مدیر عامل، نظارت و مسئولیت تمام اجزا و بخش های بروکر وجود دارد. مدیر عامل باید نسبت به این موضوع مطمئن باشد که به رهبری بروکر بر محیط رقابتی داخلی و خارجی کاملا واقف است، فرصت های توسعه، مشتریان و بازارها را به خوبی میشناسد و با توسعه ی پروژه های جدید و استاندارد ها آشناییت کامل دارد. همچنین یکی از وظایف مدیر عامل گزارش دادن عملکرد چند ماهه (ترجیحا سه ماهه) به هیئت مدیره بروکر میباشد. توجه به طراحی دپارتمان های مختلف بروکر، به شکلی که پروژه های مختلف را حمایت و تجهیز کند.

تلاش برای یافتن فرصت‌های بالقوه رشد یا فروش با هدف ارزش‌آفرینی برای سهامداران.

مدیر داخلی :

با توجه به شرایط خاص یک مجموعه ی بین المللی مانند بروکر که مشتریان آنان از چندین کشور هستند نیازمند آن هستیم که از کارمندانی استفاده شود که علاوه بر تسلط بر زبان کشور خود باید تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشند. به همین منظور برای ایجاد هماهنگی دقیق تر بین مدیر عامل و کارمندان، نیازمند فردی هستیم که آشناییت کامل به زبان انگلیسی داشته باشد و به کلیه مسائل بروکر واقف باشد که در سمت مدیر داخلی فعالیت کند. مدیر داخلی وظیفه دارد چکیده فعالیت ساعتی و روزانه ی کارمندان بروکر را به اطلاع مدیر عامل برساند و پروژه های اجرایی هیئت مدیره و مدیر عامل را با ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی دقیق بین کارمندان به انجام برساند.

عملیات :

بخش عملیات ارتباط مستقیم بروکر در زمینه ی پشتیبانی با مشتریان را شامل میشود.مدیرت این بخش باید برا کارمندانی که به پشتیبانی فنی مشتریان رسیدگی میکنند نظارت دقیق داشته باشد و گزارش عملکرد و مشکلات را به مدیر داخلی ارجاع دهد.

پشتیبانی آنلاین :

پشتیبانی آنلاین بروکر باید در 24 ساعت شبانه روز در 7 روز هفته فعال باشد لذا بخشی از پشتیبانی در ساعت کاری دفتر مرکزی بروکر انجام میشود و بخش دیگر توسط کارمندانی که در شیفت شب استخدام شده اند به صورت دور کاری انجام میشود.در صورتی که مشتری در ساعت غیر رسمی دفتر مرکزی پیام ارسال کرد ، اگر مشکل توسط تیم مالی یا فنی قابل حل بود باید به ساعت کاری رسمی مشتری ارجاع داده شود در غیر اینصورت سوالاتی از قبیل ثبت نام و یا نوع حساب ها و ... باید بلافاصله پاسخ داده شود.

پشتیبانی آنلاین شبکه های اجتماعی :

در این بخش پشتیبان وظیفه دارد کلیه ی سوالات در شبکه های اجتماعی را پاسخ دهد. به طور مثال تمامی سوالاتی که در کامنت های اینستاگرام پرسیده میشود یا دایرکت ها، ایمیل ها و تمامی راه های ارتباطی به غیر از پشتیبانی وبسایت.

مدیران حساب (پشتیبانی حساب) :

در این بخش یک مدیر حساب به عنوان پشتیبان وظیفه دارد پس از ثبت نام کاربر با او تماس تلفنی گرفته و ضمن اعلام خوش آمد گویی به مشتری او را در راستای انجام معاملات یاری کند. به کلیه ی سوالات مشتری پاسخ دهد و شماره شخصی خود در واتس اپ (ارائه شده توسط بروکر)، ایمیل را در اختیار مشتری قرار دهد تا در صورت لزوم مشتری بتواند با مدیر حساب تماس مستقیم بر قرار کند. مدیر حساب باید احساس امنیت را در مشتری ایجاد کند.

همچنین بخش مدیریت مشتریانی که به عنوان IB در بروکر ثبت نام میکنند با این بخش میباشد.

مدیریت CRM:

مدیریت این بخش کنترل تمامی بخش های ذیل را شامل میشود :

به طور کلی در تمامی بروکر های بزرگ دنیا اتاق معاملاتی وجود دارد که خود این اتاق معاملاتی به چندین بخش تقسیم میشود.

1-بخشی که تحت عنوان "مانیتورینگ" شناخته میشود وظیفه بررسی دقیق عملکرد تک تک مشتریان را دارد و تعیین کننده ی اتصال معامله ی مشتری به A-Book یا B-Book میباشد.

2-بخشی که تحت عنوان "تریدینگ روم" شناخته میشود وظیفه تحلیل دقیق بازار بر اساس دیتاهای لول 1 خریداری شده و انجام معاملات بر روی آنها را دارد.

3-بخش "پشتیبانی فنی مشتریان" در صورتی که مشتری دچار مشکل فنی در پلتفرم معاملاتی خود شود این بخش وظیفه بررسی و پاسخ گویی آن را دارد.

4-در بخش "ربات معامله گر" استراتژی های مختلف معاملاتی مورد بررسی قرار گرفته و اقدام به کد نویسی ربات های معامله گر میکند و در صورت سود ده بودن هم خود بروکر بر روی دارایی خود قرار میدهد هم به عنوان ابزاری سود ده بر روی وبسایت خود در دسترس مشتریانی که در بروکر ما حساب دارند قرار میدهد.

برای مشاوره در خصوص تاسیس بروکر در واتس اپ به شماره زیر پیام ارسال کنید
00905342144819

حقوقی :

وظیفه تنظیم و ثبت کلیه قرارداد های بروکر با مجموعه های مختلف و کارمندان را دارد. همچنین در بخش توسعه وظیفه پیگیری و دریافت رگولاتوری های معتبر و مختلف را دارد.

دپارتمان مدیریت IT :

مدیریت این بخش وظیفه ی تامین امنیت شبکه در مقابل حملات Ddos به وبسایت را دارد همچنین در دسترس بودن همیشگی وبسایت و کانفیگ وبسایت با سرور و بروز رسانی مداوم کلیه بخش های وبسایت جزو مسئولیت های بخش IT میباشد.

مدیریت مالی:

حسابرسی حقوق کارمندان + حسابداری کلی بروکر و احراز درآمد به مدیر عامل و حساب دار دولتی ترکیه بر عهده مدیر مالی میباشد.

مدیر بازرگانی :

مدیر بازرگانی تحت نظارت مستقیم مدیر عامل کار میکند و همه ی امور بازرگانی شامل خرید های دفتری، ثبت نام های مشتریان و ... را به عهده دارد.همچنین مدیر بازرگانی وظیفه دارد کلیه ی نیروی مرتبط با مارکتینگ بروکر را گزینش و تامین کند.ایده های مختلف خود و مدیر عامل را به صورت دقیق توسط تیم مارکتینگ به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

نظارت مستقیم بر تیم تولید محتوا ، تصویر برداری محتوای یوتیوب و اینستاگرام ، آموزشی و به ویژه بازاریابی از مسئولیت های حساس مدیر بازرگانی میباشد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم یک ذهنیت کلی از این که چطور میشود یک بروکر فارکس تاسیس کنیم برای شما ایجاد کنیم. مشاورین فنی و حقوقی ما در امر راه اندازی بروکر از صفر تا صد میتوانند با شما همکاری کنند. در صورت درخواست به ما ایمیل ارسال کنید تا با شما تماس گرفته شود یا به صورت مستقیم به این شماره واتس اپ پیام ارسال کنید.

00905342144819

info@irbrokerinfo.com